Bee eco

Dostawa paczkomatem GRATIS dla zakupów powyżej 150 zł

Zatrzymaj się i znajdź czas dla siebie

Jesteśmy zabiegani, zapracowani wciąż się gdzieś spieszymy. Z jednej strony życie SLOW jest teraz w modzie z  drugiej strony niewiele z nas wie jak to zrobić. Żyjemy pod presją ciągłych oczekiwań przez co jesteśmy coraz bardziej zestresowani.

Tłumaczymy sobie, że takie czasy, że wszyscy tak mają. Nasze ciało niestety wystawi nam rachunek jeśli nie zaczniemy o nie dbać. Sztywność karku, bóle głowy, napięcia mięśniowe częste wzdychanie czyli tzw. hiperwentylacja ( oddychanie górną częścią klatki piersiowej) to pierwsze symptomy.  I nie chodzi o to żeby wywrócić swoje życie do góry nogami rzucić pracę, wyprowadzić się w Bieszczady czy być na 100% Slow. Wystarczy codziennie znaleźć chwilę dla siebie i na regenerację swojego ciała i głowy.

Musimy nauczyć się wyciszenia, sztuki relaksu. Sztuka relaksu polega na stopniowym odpuszczaniu napięcia ciała i umysłu.

Podajemy kilka przykładów jak wyciszyć umysł i rozluźnić napięcia w ciele:

RANO po przebudzeniu porozciągaj się w łóżku lub na podłodze jak kot, przygotuj swoje ciało na cały dzień.

ŚNIADANIE obojętnie czy twoim śniadaniem jest tylko kawa czy szybkie musli potraktuj ten moment jako czas dla siebie posiedź tak 5 min i delektuj się.

PRZERWA jeśli pracujesz przy komputerze 8 godzin co 40 min wstań wyciągnij się, rozciągnij kręgosłup i całe swoje ciało.

WIECZÓR to wreszcie czas na całkowity relaks i głębokie odprężenie. Ważne aby przygotować swoją przestrzeń: wyłączyć telefon, włączyć muzykę relaksacyjną i zapalić zdrową świecę sojową. Wystarczy 20 min aby nasze ciało zupełnie się zrelaksowało. Najlepiej odprężyć się w pozycji leżącej, nogi i ręce rozluźnić w pewnej odległości od ciała. Weź kilka głębokich wdechów przeponą (połóż dłonie na brzuchu i klatce piersiowej a następnie poczuj jak się unosi twój brzuch, klatka pozostaje nieruchomo, zrób 10 takich wdechów i głębokich wolnych wydechów) a następnie wsłuchaj się w muzykę i poczuj aromat rozpalonej świecy.

Jeśli uda Ci się wprowadzić to ćwiczenie kilka razy w tygodniu najlepiej przed snem jesteś na dobrej drodze.

Zapachy Świec Sojowych, które pozwolą Ci się zrelaksować to:

  • Świeca Sojowa Espresso Time
  • Świeca Sojowa Lavender
  • Świeca Sojowa Love
  • Świeca Sojowa Mandarin
  • Świeca Sojowa Sensual
  • Świeca Sojowa Optimistic