do kasy suma: 0,00 zł
Instrukcja palenia świec sojowych
Instrukcja Palenia Świec Sojowych

Instrukcja palenia świec sojowych

 Słyniemy z tego, że nasze świece bardzo dobrze się wypalają. Jednak istnieje kilka podstawowych zasad, dzięki którym świeca wypali się idealnie.

Pierwsze palenie

Jest bardzo ważne ponieważ wosk sojowy ma tzw. pamięć i w zależności jak długo będziemy palić taki kształt przybierze górna warstwa świecy sojowej.

Pierwsze palenie świecy sojowej powinno trwać od 2-3 godzin tak aby cała górna powierzchnia stała się płynna. Wosk sojowy pod wpływem ciepła zamienia się w olej sojowy. Nie wolno palić świecy np. 15 min. ponieważ spowoduje to, że tylko część powierzchni rozgrzejemy a reszta zostanie nienaruszona. Powstaje wokół knota lekka obwódka i przy następnym paleniu płomień świecy nie będzie mógł się „przebić” przez powstały lejek i rozgrzać całej powierzchni.

Kolejne palenie

Bardzo ważne jest przycięcie górnej części knota przed kolejnym zapaleniem świecy sojowej. Knoty są bawełniane, naturalne niepowlekane parafiną i innymi środkami chemicznymi przez co są miękkie i plastyczne w odróżnieniu do knotów w świecach parafinowych. Knot po pierwszym paleniu lekko zagnie się dlatego tą część przycinamy nożyczkami dzięki czemu przy ponownym paleniu knot będzie równomiernie ogrzewał naszą powierzchnie świecy sojowej i nie będzie też brudził nam wewnętrznej warstwy szklanki.

Inne przydatne informacje

Świecy nie stawiamy w przeciągu raz, że jest to niebezpieczne ale również spowoduje, że płomień będzie nam „skakał” i nierównomiernie rozgrzewał górną warstwę.

Świecy sojowej nie wolno palić przy niskich temperaturach, optymalna to temperatura pokojowa.

Świecy sojowej nie wolno pozostawiać również na zewnątrz w bardzo niskich temperaturach może to spowodować pękanie wosku a także zbyt słabą moc płomienia i powstawanie lejka na górnej warstwie.

Świecy sojowej nie powinno również zostawiać się w bardzo wysokich temperaturach, które spowodują, że wosk zacznie nam się lekko rozpuszczać lub górna powierzchnia zacznie się „pocić” pojawią się delikatne kropelki.

Środki ostrożności

Świece palimy z dala od małych dzieci, zwierząt przedmiotów łatwopalnych. Stawiamy na bezpiecznych podłożach, nie stawiamy w przeciągu.

Jak widzicie trzeba dobrze się obchodzić ze świecą sojową jest zdrowa i bardzo delikatna.

 

Wszystkie zapachy naszych świec możecie sprawdzić tutaj KLIK

 

Enjoy!

#świece #dom #zapach #świecesojowe #candle #soycandle #enjoy #relax #home #homesweethome #summer #summervibes #scented #poland #gdynia #sopot #gdansk #3city #polskieprodukty #naturalnezapachy#idealnyprezent #prezentidealny #zapachdodomu #face #smile #candle #sojowe #wegańskie #vege #wspierajlikalnybusines #kupujlokalnie #polskiprodukt #wyprodukowanewpolsce #celebrujmoment #how #instrukcja #palenia #świec #naturalnyprodukt #zerowaste 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl