do kasy suma: 0,00 zł
Czy wiesz jakie świece mogą być szkodliwe dla zdrowia?
Czy wiesz jakie świece mogą być szkodliwe dla zdrowia?

Czy wiesz jakie świece mogą być szkodliwe dla zdrowia? Czy jesteś może tą osoba która kiedykolwiek źle się poczuła podczas palenia świec?

Migoczące światło, mieniące się szkło i zapach za pomocą świec możemy wyczarować bajkowy nastrój, romantyczny wieczór lub relaksującą chwilę.

Nadal jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest to z czego wykonana jest świeca.

Na naszym blogu już od samego początku powoływałyśmy się na badania naukowców dotyczące wpływu związków chemicznych jakie wydzielają się podczas palenia świec, na nasze zdrowie. Tradycyjne świece wykonane wydzielają toluen odpowiedzialny za zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, nieprawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego  oraz benzen związek silnie rakotwórczy. Paląc taką świecę  uwalniamy te związki, które krążą w powietrzu i z każdym naszym oddechem wprowadzamy je do organizmu. W szczególności narażone są dzieci a nawet nasze zwierzęta.  Więcej o szkodliwości tych związków możecie przeczytać w naszym poprzednim wpisie KLIK

Wosk sojowy otrzymywany z roślin, z którego wykonujemy świece jest zdrowszy. Podczas spalania nie tworzą się trujące związki chemiczne i co ważne sami możecie zaobserwować, że ilość wydzielanej sadzy jest niewielka bo zawartość węgla jest w nich znikoma ( w przeciwieństwie do świec z parafiny). Takie świece są bezpieczne dla alergików i dzieci. Plamy z wosku sojowego możecie usunąć ciepłą z wodą z mydłem co sami wiecie jest niemożliwe przy parafinie. Dodatkowo produkujemy sojowe tea lighty dzięki czemu nie musicie kupować wykonanych na parafinie.

 

Świece sojowe  i sojowe tealighty są droższe ale czy nie warto zadbać w ten sposób o swoje zdrowie? Unikajmy złych  substancji jak  możemy. To zapracuje  z pewnością na naszą przyszłość.

#zdrowe #świece #wybór #zerowaste #home #naturalne #sojowe #idealnyprezent #zapachdodomu #zdrowydom

 @beeeco.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl